Про дітей з любов'ю

Прорізувач для зубів: як вибрати найкращий для вашого малюка — 5 ключових порад

Прорізувач для зубів
Прорізування зубів у дитини часто супроводжується болем і сльозами. Це, насправді, неприємний етап в житті малюка та його батьків. Люблячі мама і тато, звичайно, хочуть допомогти дитині пройти цей період максимально комфортно. Читайте статтю до кінця, щоб визначитись, який прорізувач для зубів може допомогти вашому малюку пережити дискомфорт. Як не розгубитися в магазині від різноманіття форм, матеріалів і брендів гризунців для дітей? Який прорізувач для зубів дійсно полегшить біль і буде безпечним? Ми хочемо, щоб ви зробили правильний вибір заради щасливої та спокійної дитини.

Зміст

Основні симптоми прорізування зубів: як зрозуміти, що у немовляти ріжуться зуби?

Якщо ваша дитина раптом стала дратівливою, втратила апетит та погано спить вночі, перевірте, чи не починають у неї прорізуватися зуби. Важливо знати, чи дійсно зуби є причиною всіх цих негараздів?

Коли починають боліти ясна у немовлят?

Лікарі виділяють декілька основних показників того, що в немовляти ріжуться зуби. Перш ніж панікувати, зверніть увагу на ці симптоми:
  1. Ясна набрякли, червоного кольору та болять, коли до них торкаєшся. Як поводить себе дитина? Малюк часто доторкається до ротика руками, жує свої пальці або смокче іграшки. Ясна можуть бути червоними і набряклими.

  2. Підвищене слиновиділення. Ви можете помітити, слина виділяється з ротика набагато більше, ніж зазвичай.

  3. Зміни в настрої та поведінці. Якщо ваша дитина стала дратівливою, нервовою або плаксивою, це може значити, що вона відчуває гострий біль під час прорізування зубів.

  4. Дитина не хоче їсти та погано спить. Як прорізування зубів впливає на сон? Малюка може бути складно нагодувати, він буде вередувати, а під час сну він буде частіше прокидатися та плакати.

Як допомогти при прорізуванні зубів?

  1. Спробуйте зробити масаж ясен: помийте руки теплою водою, зробіть м’який масаж ясен чистими пальцями так, ніби легенько почісуєте ясна.

  2. Візьміть прорізувач з охолоджуючим ефектом, адже саме холод може стати у пригоді та зменшити біль і набряк ясен.

  3. Спеціальні гелі. Існують гелі для зняття болю, які можна використовувати для немовлят абсолютно безпечно, вони допоможуть на деякий час.

  4. Допоможіть дитині відволіктися: довше гуляйте на свіжому повітрі, увімкніть заспокійливу музику, пограйте у спокійні ігри.
Прорізування зубів
Як заспокоїти дитину, у якої лізуть зуби

Як заспокоїти дитину, у якої лізуть зуби?

Заспокоїти дитину в цей період буде непросто, їй дуже важлива ваша підтримка та любов. Візьміть малюка на ручки, пригорніть до себе, заспівайте пісню, щоб дитина знала, що ви поряд і почувала себе комфортніше.

Догляд за зубами немовляти

Незважаючи на біль та набряки, починайте доглядати за зубками, як тільки вони з’являться. Це зможе запобігти розвитку карієсу в майбутньому.

Види прорізувачів для зубів: як обрати найкращий

Давайте разом розглянемо, які прорізувачі для зубів є на ринку та що варто про них знати перед покупкою.

Класичні прорізувачі: силіконові та гумові

Силіконові прорізувачі є найпопулярнішим варіантом серед усіх. Силіконовий гризунець сам по собі м’який та приємний на дотик, саме це робить його ідеальним для ніжних ясен. Силікон є безпечним матеріалом, він не містить токсичних речовин, за ним легко доглядати. Думаю, що це ідеальний варіант для перших зубів.


Гумові прорізувачі, зазвичай, мають великий асортимент, відрізняються за текстурою та формою. Вони на дотик трохи жорсткіші, ніж силіконові, але це є плюсом, тому що вони краще масажують ясна.

Прорізувач для зубів з рідиною
Прорізувач для зубів з водою всередині

Прорізувачі з рідиною всередині

Прорізувачі з водою всередині мають перевагу перед іншими, тому що їх легко можна охолодити. Для цього слід покласти їх ненадовго в холодильник. Прохолодна рідина допоможе зменшити запалення і біль у яснах, а це полегшить симптоми прорізування зубів.

Прорізувачі з охолоджувальним ефектом

Прорізувачі з охолоджуючим ефектом мають спеціальні зони, які можна охолоджувати. Коли дитина жує такий прорізувач, прохолода позитивно впливає на дискомфорт у яснах.

Електронні прорізувачі з вібрацією

Електронні прорізувачі з вібрацією є новинкою на міжнародному ринку дитячих прорізувачів. Вони використовують вібрацію для масажу ясен. Вібрація покликана зменшити біль.

М’які прорізувачі для зубів

М’який прорізувач для зубів є зручними для маленьких ручок. М’які прорізувачі відрізняються різноманітними текстурами, тому малюк зможе розвивати тактильні відчуття у процесі гри.

5 порад, як вибрати прорізувач для вашої дитини

  1. Перевірте матеріал

    Переконайтеся, що прорізувач виготовлений з безпечних і нетоксичних матеріалів. Найкраще обирати прорізувач з силікону, що не містить фталатів, або натурального каучуку. Ці матеріали не містять шкідливих хімічних речовин і є м’якими, але досить міцними. Силіконові прорізувачі легко миються, а це значить, що вони ідеальні для немовлят.

  2. Зверніть увагу на форму і розмір.

    Виберіть гризунець, який зручний для маленьких ручок і ротика вашої дитини. Він не повинен бути занадто великим та важким. Дитині повинно бути комфортно тримати прорізувач у руках і жувати. Обирайте маленькі за розміром та прості за формою моделі, які легко хапати.

  3. Оцініть функціональність

    Розгляньте прорізувачі з додатковими функціями, такими як охолоджувальні елементи, наприклад. Ви можете покласти прорізувачі з охолоджувальним ефектом в холодильник перед тим, як дати малюку. Такі прорізувачі особливо корисні, якщо ваша дитина має сильний біль. Прорізувачі з рідиною всередині також можуть бути гарним вибором, адже вони надають прохолодний ефект, який знижує запалення.

  4. Проаналізуйте, чи буде зручно мити гризунець

    Гігієна прорізувача вкрай важлива. Вибирайте просту модель, яку буде легко мити та дезінфікувати, якщо знадобиться. Деякі прорізувачі можна мити в посудомийній машині, про це має бути відповідний напис на упаковці, що дуже зручно. Уникайте гризунців зі складним дизайном або дрібними деталями, які буде важко чистити.

  5. Враховуйте відгуки та рекомендації інших батьків

    Перш ніж зробити остаточний вибір, подивіться відео огляди прорізувачів, почитайте відгуки інших батьків та рекомендації педіатрів. Досвід інших людей допоможе вам знайти найкращий прорізувач для вашої дитини. Також Ви зможете легше уявити, як насправді працюють прорізувачі для зубів і чи дійсно вони вам потрібні.

Що робити, якщо дитина відмовляється від прорізувача

Може трапитися, що ваш малюк не захоче гратися з прорізувачем та, відповідно гризунець не буде виконувати свою основну функцію. Ось кілька порад, що робити в таких випадках:
  • Купіть прорізувач іншого типу: якщо один прорізувач не підходить, спробуйте інший. Уявімо, що вашій дитині не подобається силіконовий прорізувач, спробуйте прорізувач з охолоджувальним ефектом або прорізувач з різними текстурами, так ви зможете підібрати найкращий прорізувач саме для вашого немовля.

  • Давайте дитині прорізувач поступово: можливо, вашій дитині потрібно більше часу, щоб звикнути до гризунця. Спробуйте давати прорізувач на декілька хвилин протягом дня та спостерігайте, чи змінюється реакція малюка з часом, чи з’являється цікавість до нього.

  • Придумайте гру з прорізувачем: покажіть дитині, як використовувати прорізувач, граючи з нею. Можливо, тоді дитина буде сприймати його як елемент гри та мети буде досягнуто.
Отже, ми з вами розглянули, що таке прорізувач для зубів, навіщо він потрібний, які його види бувають. Дуже класно, що у сучасному світі є багато речей, які полегшують нашу рутину. Гризунець – одна з таких речей. Обирайте, який буде до смаку вашому немовля та нехай період прорізування зубів запам’ятається Вам легким та комфортним.
Facebook
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Threads
ПРО АВТОРА
Тетяна К.

Материнство — це магія. Тілька мама має особливий талант перетворювати звичайні дні на неймовірні спогади!

НАДИХАЮЧІ ДУМКИ ДЛЯ МАМ
Background of marbles in many colors

Ви – найкраща мама для своєї дитини. Незалежно від сумнівів, які можуть виникати щодня, саме ваша любов і турбота – те, що потрібно вашій дитині сьогодні.

СЛІДКУЙТЕ ЗА МНОЮ