Грудне вигодовування в перші дні – це вкрай популярна тема, давайте розберемося з нею детальніше.
Перші дні поруч з новонародженою дитиною можуть здаватися казкою. Але є першочергове питання, яке потрібно вирішити відразу і називається воно «грудне вигодовування». Якщо ви трохи переживаєте або боїтесь його слова, ви не одні. Ми тут для Вас, щоб допомогти з темою годування немовлят, пропонуємо вам корисну інформацію, щоб ви та ваша новонароджена дитина почувалися щасливими та задоволеними. Тож давайте розберемося.
Зміст
Чому потрібно знати про контакт шкіра до шкіри?
Чи ви колись чули від знайомих чи лікарів про супер силу контакту шкіра до шкіри? Насправді, це найкраща проста річ, для новонародженого немовля, яку ви можете спробувати відразу після пологів. Отже, поклавши дитину собі на груди Ви не просто встановлюєте з ним контакт, ви робите перший крок для годування груддю новонародженого.
То чому це так важливо? Дивіться, контакт шкіра до шкіри допомагає регулювати температуру новонародженої дитини, її ритм серцебиття, та навіть дихання. Та й ці ще не все. Такий контакт призводить до виробництва гормону окситоцину, який ще називають «гормон любові», а саме він відіграє дуже важливу роль у грудному вигодовуванні в перші дні. Такий простий, але могутній спосіб допомагає малюку почуватися безпечно та готує його до моменту прикладання до грудей. По факту, багато малюків інстинктивно шукають груди, коли просто лежать на мамі деякий час.

Порада: спробуйте дати вашому немовляті 1 годину безперервного контакту шкіра до шкіри відразу після народження. Це дасть змогу потім спокійно підготуватися до першого прикладання до грудей.
Грудне вигодовування в перші дні: з чого почати
Правильне прикладання до грудей – одна з найважливіших речей, якій потрібно навчитися, оскільки саме вона дасть змогу комфортно годувати груддю новонародженого.
Які ознаки, що ви правильно прикладаєте дитину до грудей?
- Ротик малюка повинен бути широко відкритий та захоплювати більшу частину нижньої частини ареоли.
- Підборіддям немовля має притискатися до ваших грудей, а його губи повинні бути розтулені.
- Ви не повинні відчувати болю. Лише невеликий дискомфорт є нормою в перші дні годування груддю.
Якщо вам не вдалось правильно прикласти малюка до грудей, обережно за допомогою пальця відстороніть малюка та спробуйте знову.
Якщо ви пробували багато разів і все одно у вас нічого не виходить, спробуйте звернутись по допомогу до медсестри чи спеціаліста з грудного вигодовування. Це краще зробити якнайшвидше, щоб годування дитини в перші дні не стало для вас болючим спогадом.
Грудне вигодовування в перші дні: молозиво. Що з ним робити?
У перші дні після народження дитини Ваше тіло виробляє дуже невелику кількість рідини, яку часто називають рідким золотом. Чому вона така дорогоцінна? Тому що у ній дуже багато антитіл та поживних речовин, які здатні захистити Вашу новонароджену дитину від інфекцій та дати крутий поштовх для імунної системи.
Ви можете переживати, чи достатньо дитині молозива, щоб не бути голодною. Це нормальне хвилювання, аде кількість молозива дуже мала. Не переживайте. Годування немовляти молозивом підходить для маленького шлунку. Молозиво дуже концентрована рідина, тому її вистачає надовго.
Ось що робить молозиво особливим: високий вміст антитіл, природне проносне, поживні речовини для живлення.
Часто мами запитують, як часто потрібно прикладати новонароджену дитину до грудей. Прикладайте дитину до грудей часто: від 8 до 12 разів на добу. Так ви будете стимулювати виробництво молока та отримаєте усі переваги грудного вигодовування в перші дні після пологів.
Як зрозуміти що немовля голодне?
Чи знаєте Ви, як визначити, що дитина голодна та час її погодувати.
Ось деякі ознаки, на яку слід звернути увагу в першу чергу:
- Малюк після прикладання до грудей все одно повертає голову з відкритим ротиком, шукаючи груди.
- якщо немовля постійно смокче пальчики, настав час годувати.
- Немовля видає чмокаючі звуки і здається, ніби у ротику щось смокче.

Годування груддю новонародженого може і повинно приносити задоволення обом учасниками процесу. Для цього потрібно просто практикуватись.
Варто тримати малюка біля себе та годувати, як тільки він зголодніє. Це зробить перші дні життя малюка комфортними та безпечними.
Грудне вигодовування в перші дні: поширені проблеми
Хоча грудне вигодовування природній процес, він лише здається легким. Багато мам стикаються з проблемами під час грудного вигодовування новонароджених. Проте не варто хвилюватися. Якщо у Вас є підтримка та витримка, то невдовзі все ьуде добре.
Ось деякі поширені проблеми, з якими може стикнутись мама під час годування новонародженої дитини:
- Чутливість та біль у сосках: нормально, що перші дні соски будуть чутливими та болючими. Вони можуть тріскатись і від цього болітимуть ще більше. Потрібно перевірити, чи правильно Ви прикладаєте малюка до грудей та змінити положення дитини під час годування груддю.
- Наповнення грудей молоком: приблизно на 3-4 день після пологів у Вас може з’явитися багато грудного молока, а це призведе до набухання грудей та неприємних відчуттів. Щоб вам стало легше, зцідіть трохи молока перед годуванням, але не між годуваннями, бо тоді молока буде вироблятися ще більше.
- як зрозуміти що дитині вистачає грудного молока? Багато мам по всьому світу переживають, чи вистачає малюку грудного молока. Годування новонародженого – це нормальний процес, який на початку має певний час змінити налаштування саме під вас. Якщо Ви змінюєте підгузки 5-6 разів на добу, малюк набирає вагу, то значить, що все нормально і немає причин переживати.
Грудне вигодовування в перші дні може бути схожим на велике навчання двох учнів – мами та малюка. Але пам’ятайте, що ви одна команда, ви вчитесь разом. Довіряйте інстинктам, звертайте увагу на поведінку малюка, та звертайтесь по домпомогу, як тільки відчуєте, що це необхідно.
Кожен малюк, як і його шлях грудного вигодовування унікальний по-своєму. Будьте терплячою до себе, дайте собі спокій у перші дні після пологів. Трішки терпіння, та ви знайдете свій шлях та будете успішно годувати груддю. Грудне вигодовування – це подорож, з часом вона стає легшою. У тебе точно все вийде, бо ти МАМА!