Годування груддю у той час, коли шеф дає вказівки щохвилини і навколо вас десятки пар очей може виявитися складним завданням для будь-кого. Це природньо, що ви боїтесь та переживаєте. Деякі мами взагалі сумніваються, чи можливо мати певний баланс між грудним вигодовуванням та роботою. Гарна новина утому, що так, це можливо, але до цього слід підготуватися певним чином та отримати підтримку від оточуючих.
Яка користь грудного вигодовування після повернення до роботи? Чи потрібно усе це Вам особисто?
Годування груддю має переваги і для Вас, і для немовля. Воно зменшує ймовірність депресії, зменшує ризик виникнення раку грудей, укріплює імунну систему малюка. В Україні опираються на рекомендації всесвітньої організації охорони здоров’я і рекомендують виключно грудне вигодовування до 6 місяців, тому що це дуже добре впливає на розвиток дитини.
Але Вам уже час повертатися в офіс і Ви, мабуть, запитуєте себе: «Як я можу і ходити на роботу, і годувати малюка грудним молоком?» Це дійсно нелегко, але є багато успішних прикладів, коли мамам це вдається. Давайте розглянемо, що вони роблять для цього.

Годування груддю і робота: проблеми, з якими Ви можете стикнутись
Давайте розглянемо три аспекти:
- Час: потрібно постійно знаходити час для зціджування грудного молока протягом робочого дня.
- Простір: потрібно знайти кімнату або місце для зціджування молока.
- Підтримка: потрібно дізнатись, чи буде ваш шеф та ваші співробітники підтримувати вам на цьому шляху.
Годування груддю на роботі: реальні історії від реальних мам
Іноді почути від когось, хто вже досягнув мети, що це реально, може справді надихнути.
Історія Ніни: Ніна працює графічним дизайнером у Києві. Вона повернулась до роботи, коли її синові Макарчику було 4 місяці. Їхній офіс дуже маленький і Ніна переживала, що там мало місця і вона не зможе знайти куточок для зціджування грудного молока. Спершу вона поговорила з менеджером з персоналу про совї побоювання. Їй пообіцяли організувати функціональне місце для її потреб. Ніна купила невеликий холодильник, де і зберігала потім зціджене молоко. Також вона зробила графік зціджування та поставила його біля комп’ютера. Її порада: «не бійтесь запитувати та говорити прямо про ваші потреби з начальством».
Історія Оксани. Оксана працює менеджером по роботі з клієнтами. Вона повернулася на роботу, коли її доньці Мії виповнилось 5.5 місяців. Її робота дуже динамічна. Перед виходом на повний день вона поговорила з супервайзером про необхідність зціджувати молоко протягом робочого дня. Вони домовились, що протягом дня Оксана буде брати 2 довгі перерви для зціджування молока та потім залишатися трохи довше в кінці робочого дня, щоб завершити роботу. Ця домовленість дала їй можливість усе організувати так, як зручно та вона змогла продовжувати годування груддю до 12 місяців.

Годування груддю на робочому місці: як підготуватись?
Давайте поговоримо, як Ви можете підготуватись до зціджування грудного молока, його зберігання, перевезення додому. Адже підготовка може допомогти зробити процес набагато легшим.
1. Поговоріть з вашим роботодавцем заздалегідь
Краще поговорити з Вашим шефом до того, як ви повернетесь на роботу. Шефи – теж люди, тому потрібно перш за все сказати про своє бажання та почути його/її думку з цього приводу. Якщо Вам пощастить, то він/вона вас підтримає. Розкажіть, що вам буде потрібно: деякий приватний простір для зціджування грудного молока, довші перерви, гнучкий графік роботи. Чим раніше ви поговорите про це, тим більша ймовірність отримати підтримку та допомогу.
2. Отримайте якісний молоковідсмоктувач
Якщо у вас ще немає цього гаджету, зараз час інвестувати в якісний молоковідсмоктувач. Пошукайте відгуки про легкий, надійний та хендс-фри. Якщо ваша робота потребує від вас постійної присутності на зборах або переміщення у різні локації протягом дня, то зверніть увагу на електричний молоковідсмоктувач, який можна носити на собі непомітно.
3. Напишіть розклад зціджування молока на роботі
Вам потрібна постійність. Це ключ до успіху задуманого. Потрібно зціджуватись кожні 3-4 години, завжди мати нагадування про початок зціджування на телефоні. Потім потрібно записувати дані у табличку, щоб в кінці кожного дня знати кількість зцідженого молока. Скачати та роздрукувати трекер зціджування молока можете тут безкоштовно. Звичайно, все не буде ідеально по графіку, але зробити максимум із запланованого – це ваша мета.
4. Банк молока: як зробити
Подумайте, де та у чому ви зможете зберігати грудне молоко. Якщо на роботі є холодильник, добре, одним питанням менше, але якщо ні, то потрібно купити сумку-холодильник та хладоелементи. Коли ви продумаєте деталі, ви здивуєтесь, на скільки легше вам стало.
Відчуваєте пригнічення? Ви не одні
Балансування між роботою та материнством дійсно складна річ. Якщо Ви вступили на цю стежку, то просто йдіть уперед, у вас обов’язково все вийде. Скажіть собі, що Ви вже мама-герой. Ви робите дивовижу роботу та неоціненний вклад для дитини.